O nas

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zabawę i rozrywkę w tej dziedzinie powstaje Stowarzyszenie Popularnych Gier, które zostaje w 2006 zarejestrowane w KRS pod pełną nazwą Stowarzyszenie Popularnych Gier Towarzyskich „Mariasz”.

  • Rozpoczęcie współpracy z OPS
  • 1 Międzynarodowy Festiwal Gier Warsaw Open

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu licznych sponsorów, partnerów oraz dzięki mediom, SPTG „Mariasz” osiągnęło cel – zainteresowało opinię publiczną problemem braku czasu, nie tylko dla dzieci ale również dla sąsiadów, znajomych i przyjaciół.

Ponieważ w Polsce nadal lekceważy się gry towarzyskie , Stowarzyszenie podjęło się heroicznego zadania. Stara się poprzez festiwal (i nie tylko) rozpowszechniać gry jako świetną zabawę i produktywne spędzanie czasu wolnego.

W naszym kraju ciągle jeszcze panuje przekonanie, że zabawa grami planszowymi to domena „maluczkich”. Niestety ciągle jesteśmy na szarym końcu za takimi krajami jak: Niemcy, Czechy, Austria czy Francja. Rok rocznie w tych Państwach odbywają się takie festiwale i pojawia się na nich od kilku do kilkuset tysięcy uczestników!!!

Na szczęście dzięki działalności Stowarzyszenia, sytuacja w Polsce zaczyna ulegać pewnej poprawie. Zorganizowany we wrześniu po raz pierwszy festiwal, biorąc pod uwagę sytuację analogiczną w innych krajach, osiągnął spory sukces, przyciągając ponad siedmiuset uczestników gier z całego kraju, a także z zagranicy i w sumie z 11 państwa około 5 tysięcy odwiedzających. Idea ta była dalej kontynuowana i w 2007 roku spotkaliśmy się po raz kolejny na festiwalu. Gościem specjalnym festiwalu Warsaw Open 2007 był 6 krotny Szachowego Mistrza Świata Anatolij Karpov.

  • 2008 po raz pierwszy SPTG „Mariasz” nadaje tytuł honorowego członka. W tym roku ten jakże zaszczytny tytuł otrzymał Pan Jerzy Engel, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.
  • Własny program integracyjny, przygotowany wraz z OPS – „Soboty z Mariaszem”.
  • 2008 wpis do rejestru przedsiębiorców